22 Nisan 2012 Pazar

Meğer Ne Çok Kitap Almışım

Zaten dönemseldir benim heveslerim. Ansızın gelir,bir heves kaptırırım kendimi...sonra başka yönlere...
Kitap sevdamda öyleydi. Çalışırken bol bol satın alırdım.Hemen de okumaya başlardım. Ama sonra almalarım okumaya yetişemez oldu,birikince de okuma hevesim gitti... Sonra evlendim,işimi bıraktım,çocuğum oldu ve vakitlerim yetmedi gün içine..
Birgün okuma hevesimin geri geleceğini biliyorum ve şimdilik koliye koyup kaldırıyorum kitaplarımı.Kaldırırken de alıp da henüz okuyamadığım kitaplarımı fotoğrafladım sizler için..
 Daha önce okuduğum ama içeriğini unutup tekrar okumak istediğim kitaplar da var içlerinde...
   Bu en son okuduklarımdan ve en çok etkilendiğim kitap. Gerçek bir yaşam hikayesi. Somalide başlayan hikayesi,manken olunca ailesini tekrar görebilme süreci,yolculuğu vs. anlatıyor. Beni en şaşırtan da Somali'de kızların da sünnet edilmesiydi!  Etkilendiğim halde unuttuğum yerleri var ve tekrar okumak istiyorum.  


2 yorum:

  1. Kitap okumak bir alışkanlık aslında. Önceden benim de kitaplığımda öylece dururlardı. Uzuun zamandır kendimi alıştırdım. Artık okumadan uyuyamaz oldum. Çok yorgun bile olsam birkaç sayfa olsun okuyorum. Alışkanlık haline getirirsen sen istesen de kitaplar seni bırakmaz zaten. Kitapların her biri ayrı bir dünya. Dilerim bu güzel kitaplarla aran düzelir ve bir daha ayrılmazsınız :)
    Sevgiler..

    YanıtlaSil
  2. Kitaplarla aram bozuk değil zaten canım,sadece oğlumla ilgilendiğim için şu sıralar vaktim olmuyor. Ama birgün mutlaka bunların hepsini sırayla okuycam. Bende çok seviyorum okumayı,arkası yarın dizisi gibi bir başladınmı bırakamıyorsun,bıraksanda merak ediyorsun bir an önce okuyup bitirmek istiyorsun.

    YanıtlaSil